Kontakt pn.-pt.: 8-16

530 998 474
kontakt@mojdywan.pl
Marta: "Wszystko ok, towar zgodny z opisem, wysyłka sprawna o czasie."
Alicja: "Chodnik wygląda bardzo ładnie, obsługa kurierska super.Polecam sklep MOJDYWAN."
Anita: "Profesjonalna obsluga dywan jakosciowo super Zamowilam drugi dywan."
Opinie pochodzą z serwisu internetowego opineo.pl

Co nie jest wadą dywanu

W nowo zakupionych dywanach o okrywie runowej ciętej i strzyżonej występuje zjawisko wychodzenia luźnych włókien z powierzchni użytkowej. Jest to całkowicie normalna cecha dywanu i nie powinna niepokoić jego właściciela.

Aby skrócić czas „kurzenia się” dywan powinien być regularnie odkurzany. Po kilku miesiącach zjawisko to powinno ustąpić samoczynnie  – jedynie w dywanach wełnianych może dziać się tak przez cały okres użytkowania.

Należy pamiętać, że runo dywanów z ciętą okrywą włókienną układa się w różnych kierunkach na skutek normalnego użytkowania, deptania czy odkurzania. Może w ten sposób wytworzyć się wrażenie odcieni – spowodowane różnym odbiciem światła (patrząc na dywan z jednej strony wydaje się on jaśniejszy a z drugiej ciemniejszy). Jest to normalne zjawisko, nie stanowi wady dywanu i nie powinno ono nikogo niepokoić. Widoczne jest szczególnie na powierzchniach jednokolorowych i przy wysokim runie, a dotyczy zarówno dywanów nowych jak i używanych.

Niewielkie zagięcia dywanu zauważone tuż po rozwinięciu właśnie co dostarczonego Państwu dywanu są cechą naturalną. Fałdy i zagięcia można usunąć przez umieszczenie na nich umiarkowanie ciężkiego przedmiotu (np kilku książek). Zwykle zagięcia takie i fałdy znikają po kilku dniach zwykłego używania dywanu, który należy po prostu położyć na podłodze.