Kontakt pn.-pt.: 8-16

530 998 474
kontakt@mojdywan.pl
Marta: "Wszystko ok, towar zgodny z opisem, wysyłka sprawna o czasie."
Alicja: "Chodnik wygląda bardzo ładnie, obsługa kurierska super.Polecam sklep MOJDYWAN."
Anita: "Profesjonalna obsluga dywan jakosciowo super Zamowilam drugi dywan."
Opinie pochodzą z serwisu internetowego opineo.pl

Jak pielęgnować dywany

Kupując dywan zakładamy, że będzie on nam służył kilka lub nawet kilkanaście lat. Jeśli jednak chcemy, aby jak najdłużej zachował on właściwy wygląd musimy prawidłowo o niego zadbać. Nawet najwyższej klasy dywan źle użytkowany i nieodpowiednio pielęgnowany może szybo ulec zniszczeniu. Przede wszystkim dywany wełniane wymagają zwiększonej dbałości z uwagi na fakt, że  są stworzone z naturalnych włókien, które są bardziej delikatne niż włókna sztuczne.  

1. Przede wszystkim należy stosować się do poleceń producenta umieszczonych na metce

 

2. Niezwykle ważne jest także właściwe odkurzanie. Pomoże ono skrócić czas „pylenia” i zapobiegnie zaniedbaniu dywanu. Ruchy szczotki powinny być powolne i delikatne, tak aby brud dostał się do odkurzacza, a nie został wgnieciony w dywan. Najlepiej aby ostatnie ruchy odkurzacza zaczesywały runo zgodnie z jego naturalnym kierunkiem. W razie mocno zakurzonego dywanu można użyć trzepaczki.

 

Czyszczenie na mokro dopuszczane jest tylko metodą szamponowania pianą po powierzchni – należy uważać aby nie przemoczyć dywany - jest to najgorsza rzecz jaka może go spotkać. Zawsze przed szamponowaniem dywan musi zostać dokładnie odkurzony. Zaleca się także skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która używa sprawdzonych środków, gdyż nieprawidłowe czyszczenie dywanu zwiększy jego skłonność do chłodnienia brudu. Wilgotny dywan należy suszyć w temperaturze pokojowej w pozycji poziomej – w warunkach w jakich będzie używany - nie wywieszamy go do wyschnięcia gdyż może to spodowodwać trwałe odszkształcenia.

 

Dywan należy zabezpieczać przed wilgocią i zamoczeniem oraz nie doprowadzać do silnego zabrudzenia. Unikać zagnieceń i załamań. Do usuwania plam stosować tylko sprawdzone preparaty - patrz USUWANIE PLAM I ZABRUDZEŃ Z DYWANU. Należy zawsze stosować się do wytycznych zawartych na metce-  patrz OZNACZENIA NA DYWANACH.