Kontakt pn.-pt.: 8-16

530 998 474
kontakt@mojdywan.pl
Marta: "Wszystko ok, towar zgodny z opisem, wysyłka sprawna o czasie."
Alicja: "Chodnik wygląda bardzo ładnie, obsługa kurierska super.Polecam sklep MOJDYWAN."
Anita: "Profesjonalna obsluga dywan jakosciowo super Zamowilam drugi dywan."
Opinie pochodzą z serwisu internetowego opineo.pl

Trendy, wzornictwo i kolorystyka dywanów

Wybierając dywan musimy pamiętać aby dobrać go kolorystycznie i wzorniczo do głównego motywu w pomieszczeniu, do mebli, ścian, zasłon itp. Zestawienia tworzymy na zasadzie podobieństwa lub kontrastu. W pierwszej wersji dbamy o to by zachować jedną gamę kolorów - np. na tle oliwkowej ściany stawiamy kanapę w odcieniu pastelowej zieleni, na podłodze kładziemy dywan z dodatkiem zielonego. Od lat prym wiodą połąączenia beżów, brązów, czekolady.  Coraz bardziej popularne stało się wykorzytsywanie w pomieszczeniu barw pastelowych - różu, fioletów, złamanej bieli. Jeżeli natomiast chcemy wykorzystać metodę kontrastow łączymy ze sobą barwy z różnej tonacji  np. żółty z niebieskim lub bieli z czernią i czerwienią. Kolory mogą pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie - barwy żywe jak czerwony, żółty, pomarańczowy wręcz przepełnione są pozytywną energią, zieleń uspokaja i relaksuje, niebieski pomaga poczuc się beztrosko i bezpiecznie. 
Oprócz koloru istotną kwestią jest także wzór dywanu. We wnętrzach klasycznych od lat królują ornamemnty kwiatowe i arabeski. Ogromną karierę  robią shaggy - tak zwane włochacze – dywany o bujnym runie, często w fantazyjnych kolorach. Najnowszym trendem jest natomiast efektowny wzór koniczyny marokańskiej, wzory geometryczne i 3D , które  wnętrza swą wyrazistością uatrakcyjniają każde pomieszczenie . 
Ostatnim ważnym elementem jesy wysokość runa. O ile kilkanaście lat temu wybór w tym zakresie był mocno ograniczony tak dziś mamy do wyboru przeróżne warianty: od cienkich i gładkich dywanów, poprzez plecionki, dywany wycinane, aż po produkty łączące jakości runa strzyżonego z pętelkami, wszelakie mixy jakości i wcześniej wymienione dywany z bardzo wysokim runem typu shaggy (patrz RODZAJE I WŁAŚCIWOŚCI DYWANÓW).

Nasz sklep internetowy oferuje dywany zrożnicowane pod każdym kątem tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.